zde se nacházíte:
Úvod > S čím

S čím létat?

Balón, podobně jako např. vybavení
pro potápěče, se dá pořídit nebo pronajmout.

Vlastní balón

Plně EASA certifikovaný balón si můžete pořídit u našeho výrobce Kubíček Balloons (odkaz). Jejich balóny jsou na špičkové úrovni, létají po celém světě a není nic příjemnějšího, než mít balón domácího výrobce.

Ultralehký balón je velmi jednoduché konstrukce a můžete si jej dokonce postavit sami v garáži v souladu s postupy LAA. Lze si ho také nechat postavit v nově vznikající české výrobně www.simpleballoons.com.

K balónu budete potřebovat ještě auto s vozíkem, do kterého balón hravě složíte a alespoň další dva nadšence, kteří Vám balón pomohou připravit k letu. Přičemž jeden z nich Vás bude následovat na místo přistání.

Balón se podobně jako letadla pohybuje všemi směry, létá nad hlavami těm, kteří se pohybují na zemi a proto je potřeba se o něj dobře starat. Ať už balón stojí v garáži, nebo létá každý den, podléhá pravidelným prohlídkám certifikovanými odborníky (odkaz). Prohlídky se provádí jednou ročně, nebo po sto nalétaných hodinách, podle toho, co nastane dříve.

Balón je nutné také pojistit, podobně jako automobil. Pojistku lze řešit celoročně, nebo třeba na jednotlivé lety, nebo jen letní sezónu. Výše celoroční pojistky je okolo 15000 Kč, sezónní potom asi o třetinu levnější.

Zapůjčení balónu

Chcete létat, ale příliš se nestarat o udržení letuschopnosti balónu, doprovodný vůz, vozík a všechny ty drobnosti kolem?

Není nic snazšího, než si balón půjčit na Balónovém zámku. Stačí říct kdy a my Vám vše zajistíme.

www.balonovyzamek.cz

Kdy vlastně můžeme létat?

Létání balónem provozujeme za klidného počasí, nejlépe při ranním rozbřesku, nebo před západem slunce. V zimě lze dokonce létat celý den, ale letových dní v zimě je u nás málo. 

Do balónu lze tankovat automobilní LPG. Lépe se však létá na čistý propan, k čemuž je ale potřeba vlastní tankovací stanice. V opačném případě je vhodné domluvit se s někým, kdo už takovou stanici má.