zde se nacházíte:
Úvod > A co dál

Žijte létáním

Přátelé

Komunita balonářů je plná zajímavých lidí od podnikatelů, státních zaměstnanců, umělců, až po profesionální piloty. Všichni jsou zapálení nadšenci se svobodným přístupem k životu.

Fiesty

Pravidelně po celý rok probíhají po celém světě balónové srazy, tzv. fiesty, kterých se účastní balónoví příznivci ze všech koutů světa. Létají zde balóny různých tvarů a panuje zde velmi přátelská atmosféra. Balónům speciálních tvarů většinou pořadatelé přispívají na dopravu, čímž nabízí možnost téměř zadarmo obletět s balónem celý svět.

Expedice

S balónem můžete vyrazit na expediční přelety Alp, Tater, Krkonoš, zaletět do Afriky, Austrálie, Nový Zéland, Asie, či Madagaskar. Fantazii se meze zkrátka nekladou.

Soutěže

Každá soutěž důkladně prověří Vaše pilotní schopnosti a posune Vaše limity vždy o kousek dál. Je také zajímavé sledovat ostatní piloty a zjišťovat, kolik se toho máte ještě učit. Balónové závody jsou i pro nezasvěcené velmi vzrušující zábava. Závodní čtyřčlenné posádky se účastní národních i mezinárodních mistrovství, přičemž naši piloti patří ke světové špičce.

Je jen na Vašem zápalu, jak rychle se zařadíte mezi naše reprezentanty. 

Komerční lety

Dnešní doba je lačná po zážitcích všeho druhu a vyhlídkové lety se již několik let drží na své špici. Při získání licence EASA se můžete věnovat komerčnímu létání buď s vlastním balónem, nebo příležitostně pro společnosti, které již mají svou klientelu. V sezóně je po zkušených pilotech vždy velká poptávka.