zde se nacházíte:
Úvod > Příběhy letců

Příběhy letců

Jmenuji se Edward Saunders, je mi dvacet let a jsem z Austrálie. Moje rodina se věnuje balónovému létání už asi třicet let. Tato rodinná aktivita utvářela můj vřelý vztah k létání, a to je důvod, proč balónem létám i já. Balónové létání jsem si zamiloval pro to, že každý let představuje novou výzvu, je vždy jiný a současně dokonale krásný a neuvěřitelně klidný. Let balónem mi dává možnost uniknout od každodenních starostí a užívat si ryzost nejstaršího způsobu létání na světě. 

Edward Saunders

Na balonové létání miluji pocity radosti, krásy a dobrodružství, které při letu zažívám, a které mohu sdílet s mnoha jinými lidmi. Let balónem vnímám pohledem umělce jako jednotný celek tvořený grafickým vzhledem balónu a samotným letovým zážitkem na krásných místech, během kterého s dokonalou přesností klesáme do kaňonů, šimráme dno koše větvičkami korun stromů nebo se jemně dotýkáme hladin řek a jezer. Let balónem může být současně plánovaný i nevypočítatelný, klidný i vzrušující, zažijeme při něm vnitřní mír i dobrodružství. Vlivem různorodých změn počasí představuje každý let neopakovatelný zážitek. Já sám však při každém letu vnímám jak tato úžasná umělecká forma podněcuje představivost tolika lidí, mých přátel, osádky, ale také lidí, kteří nás během letu pozorují. Nádherný let v nádherném balónu, na nádherném místě, to je ta největší radost a zábava, kterou si umím dopřát. Z toho důvodu mě láska k balónovému létání pohlcuje stále víc a víc. 

Jonathan Wolfe

Létám proto, že let balónem mi poskytuje naprostou svobodu. Není nic nad létání, kdy necítíte vanutí větru. Je to jako byste pluli na oblaku. Každý let představuje dobrodružství, protože ve chvíli, kdy vzlétáte, nikdy nevíte, kde budete přistávat!

Andrew Parker

Začalo to pouštěním modelů letadel, když jsem byl malý. Vyráběl jsem papírové draky a modely letadel. Když jsem vyrostl, létal jsem na větroních a malých letadlech. Později jsem provozoval paragliding a motorový paragliding. Přes deset let jsem skákal s padákem. U balónového létání je však každý let balónem neopakovatelný a představuje novou výzvu. Moc se mi líbí sdílená podstata tohoto sportu, díky které mohu poskytnout tento zážitek i dalším lidem. Mohu také s balónem cestovat a poznávat nové přátele po celém světě.

Alain Bard

Dostalo se mi cti, že jsem se do balonářské rodiny narodil a už roku 1974 jsem uskutečnil svůj první let. Není však důležité, jak se člověk k balónovému létání dostal, jestli jako návštěvník nebo pasažér. V každém případě se jedná o nejlepší sport na světě! Člověk se pohybuje v přírodě na čerstvém vzduchu, nad nádhernou krajinou a nikdy neví, kam balón doletí. Současně se člověk setká s mnoha lidmi z celého světa. 

H2 I ballooning

Když se mě lidé ptají, jaké to je letět balónem, vyzvu je, ať zavřou oči a představí si, že plují na obláčku, podobně jako to dělají malé děti. Naprostá rovnováha, klid a mír. Pro milony lidí po celém světě patří let horkovzdušným balónem mezi jejich celoživotní přání. Skutečnost, že mohu lidem takovéto sny plnit, pro mě představuje další důvod, proč je balónové létání vzrušující. 

Seth Bailey

Baloningu se věnuji od svých čtyř let. Vše začalo pozorováním balónů přelétajících nad babiččiným domem. Od té doby jsem pořád toužil se stát pilotem balónu. Přihlásil jsem se do místního balonového klubu a začal se učit létat. Pilotní oprávnění jsem získal v jednadvaceti letech a následně také oprávnění pro komerční provoz. Díky balónovému létání jsem navštívil úžasná místa po celém světě a potkal neuvěřitelné lidi. Tento sport je prostě úžasný a stojí za to být jeho součástí. 

Douglas Hoddinott 

Poprvé jsme balónem letěl v devíti letech, byl to kouzelný zážitek. Uplynulo téměř čtyřicet let a ten zážitek je pořád stejně kouzelný. Balonové létání, to není sport. Je to vše spalující vášeň, která člověka celého uchopí a on už nikdy nezůstane osamocený. Ten, kdo chce létat balónem, se musí vzdát snahy řídit, místo toho musí spolupracovat s přírodou ve větru, v otevřené krajině. Létání balónem je činnost, kterou člověk nemůže a ani nechce provozovat osamoceně. V balónu se ztratí skutečný svět a člověk se ocitne v méně složitých dobách. Jiný způsob létání neexistuje. Balónové létání je život, a já ho miluji.

Adam Barrow 

Na létání mne baví, až přímo vzrušuje, pohyb vzduchem jak v pohyblivé rozhledně, kdy místo přistání je do poslední chvíle nejisté. Můžeš letět stokrát ze stejného místa a každý let je originál. A ten bonus navíc, který vyčteš na spokojených tvářích pasažérů. Létání balónem, to asi jako každé jiné létání, přináší i jednu praktickou část, kterou se vyplácí přenášet i do osobního života. Prostě, ať se cokoliv přihodí, je to vždy důsledek Tvých činů ;-)

Jirka Hembal

Volám sa Matej, balón ma očaril už v detstve, najskôr pasívne a napokon som sa  stal pilot. Balón je pre mňa jedna obrovská závislosť  pri ktorej sa úplne dezinfikuje moja myseľ a na istú dobu je svet omnoho krajší a pokojnejší. Robí mi veľkú radosť zdieľať tento vznešený pôžitok ďalej s novými ľuďmi.

Matěj Hruštinec